Blog

E-Hemşire.com

Eczacılar Birliğine Duyuru

Türk Eczacıları Birliğine Duyuru, İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğünden yayınlandı.

02.02.2008 tarihli Beşeri Tıbbi Ürünler Ambalaj ve Etiketleme Yönetmeliği’nde değişiklik yapılarak ilaç ambalajlarında 2 boyutlu barkod uygulamasına geçilmiş, 16 Mayıs 2010 tarihi itibarı ile 2 boyutlu barkod’lar ile ilgili işlemler İTS üzerinden başlatılmıştır.

2010 yılı içerisinde tükenmesi beklenen karekodsuz ürünlerle ilgili etiketleme işlemi de başlatılmıştır. Ancak yeni bir uygulama olması nedeni ile piyasadaki ürünlerde üreticiler tarafından kılavuzda belirlenen teknik özellikler dışında tasarlanmış 2d baskılarına rastlanmıştır.

Bu nedenle standart oluşturulana kadar eczaneler tarafından vatandaşlarımıza bütün 2d’li ürünlerin verilmesi esnasında, son kullanma tarihine eskiden olduğu gibi titizlikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

BLOG KATEGORİLERİ
Evde Bakım HemşireliğiHemşire Çalışma AlanlarıHastalıklar ve Hemşirelik YaklaşımlarıManşet HaberlerSağlıklı BakımAktualiteMakale & Sağlık HaberleriDoğal BakımGüncel DuyurularSağlık PersonelleriMesleki BilgilerHemşirelik MevzuatıHemşirelik YayınlarıHemşirelik Eğitimi Veren Okullar