Blog

E-Hemşire.com

Doğal Vücut Bakımı

İdeal bir cilde kavuşmak için kendinize özel 15 dakika ayırmanız yeterli. Sivilceli, kuru, yağlı ciltler için bitkisel vücut bakım maskeleriyle hem yorgunluğunuzu atabilir hem de güzelliğinize güzellik katabilirsiniz!

Sivilceli Ciltler için;

Sivilceli ciltler için bitkisel vücut bakım kürü içerisinde yer alan ebegümeci bitkisi; tahriş olan ciltleri iyileştirmeye yardımcı olur… Cildin yağ dengesini düzenleyerek nemlendirir ve yumuşatır.

Gerekli Malzemeler;

- 100 gram ebegümeci yaprakları
- 2 litre kaynar su

Hazırlanışı ve Uygulanması;

Ebegümecini incecik doğrayın. 2 litre kaynar suyun içine ekleyip 10 dakika demlenmesini sağlayın. Sürenin sonunda süzüp soğuması için bekletin.

Hazırladığınız karışımı banyo suyuna ilave edin. Kan dolaşımını hızlandırmak için lifle vücudunuzu ovun. Ilık suyla durulanın.

Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler için;

Sivilceli ciltler için bitkisel vücut bakım kürü içerisinde yer alan bal; ciltteki zararlı organizmaları yok eder, hücrelerin yenilenmesini ve cildin nemlendirilmesini sağlar.

Gerekli Malzemeler;

- 1 su bardağı ılık yağlı süt
- 1 yemek kaşığı süzme bal

Hazırlanışı;

Süt ve balı iyice karıştırın. Banyo suyuna ekleyin. Kan dolaşımını hızlandırmak için lifle vücudunuzu ovun. Ilık suyla durulanın.

15 günde 1 kez uygulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler için;

Sivilceli ciltler için bitkisel vücut bakım kürü içerisinde yer alan elma sirkesi; cildin yağ dengesini düzenleyerek aşırı yağlanmayı önler, anti bakteriyel özelliğiyle ciltteki zararlı organizmaların yok edilmesini sağlar.

Gerekli Malzemeler;


- 1 su bardağı elma sirkesi
- 8 damla lavanta yağı

Hazırlanışı ve Uygulaması;

Elma sirkesi ve lavanta yağını cam bir kâsede karıştırın. Banyo yaptıktan sonra nemli cilde karışımı uygulayın. Kuruyana kadar bekleyin. Durulamanıza gerek yoktur.

15 günde 1 kez uygulayabilirsiniz.

BLOG KATEGORİLERİ
Evde Bakım HemşireliğiHemşire Çalışma AlanlarıHastalıklar ve Hemşirelik YaklaşımlarıManşet HaberlerSağlıklı BakımAktualiteMakale & Sağlık HaberleriDoğal BakımGüncel DuyurularSağlık PersonelleriMesleki BilgilerHemşirelik MevzuatıHemşirelik YayınlarıHemşirelik Eğitimi Veren Okullar