Blog

E-Hemşire.com

Hemşireler Yarışıyor

T.C.Sağlık Bakanlığı tarafından Hasta ve Çalışan Güvenliği ve Hizmet Kalite Standartları konularında ödüllü bilgi yarışması düzenlenecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuru aşağıdadır;

2. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi etkinlikleri kapsamında, hemşirelere (ebe hemşireler dâhil) yönelik Hasta ve Çalışan Güvenliği ve Hizmet Kalite Standartları konularında ödüllü bilgi yarışması düzenlenecektir.

Yarışma çoktan seçmeli 20 sorudan oluşmakta olup, toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Her soru doğru cevaplandırılma durumuna göre standart sapmaları hesaplanarak puanlandırılacaktır.

Yarışmacılar arasından en yüksek puanı alan ilk 5 hemşiremiz kongremize ücretsiz (konaklama ve ulaşım tarafımızdan karşılanacaktır) olarak katılmaya hak kazanacaktır.

Hizmet Kalite Standartları ve uygulamalarına yönelik olarak hazırladığımız bu soru setine hemşirelerimizin yanıtlarını bekliyoruz.

Yarışmaya ilişkin detaylara www.sagliktaperformanskalite.org web sitesi “HKS Bilgi Yarışması” bölümünden ve Performans, Kalite ve Hasta Güvenliği Ajansımızın 6. sayısından ulaşılmaktadır.

BLOG KATEGORİLERİ
Evde Bakım HemşireliğiHemşire Çalışma AlanlarıHastalıklar ve Hemşirelik YaklaşımlarıManşet HaberlerSağlıklı BakımAktualiteMakale & Sağlık HaberleriDoğal BakımGüncel DuyurularSağlık PersonelleriMesleki BilgilerHemşirelik MevzuatıHemşirelik YayınlarıHemşirelik Eğitimi Veren Okullar